Legia Soccer Schols

Legia Soccer Schools Piotrków Trybunalski...werbunek do nowej drużyny Legionów w Piotrkowie Trybunalskim odbywał się w bardzo niestandardowy sposób, świetnie opisany przez doktora Stanisława Mielecha

„…ledwom osiągnął Petricau i właśnie rozglądałem się na dworcu, w jakim kierunku udać się, aby trafić do instytucji opiekującej się zagubionym na wielkiej wojnie żołnierzem, a tu nagle ktoś uderza mnie po ramieniu i mówi: 
 – Obywatel teraz przyjechał? 
 Odwracam się i robi mi się nieswojo. Żandarm, prawidłowy „kanarek” i to z opaską Komendy Miasta na ręce.  
– Tak jest panie sierżancie! 
 – Pochodzicie z Krakowa? 
 – Tak jest. 
 – Zgadza się – mówi – proszę ze mną. 
 Myślę: - Co mu się zgadza? Po co mnie prowadzi? Idziemy przez kilka korytarzy, kilka sal, wchodzimy do jakiegoś pokoju i staję oko w oko... z Antkiem Poznańskim, najsławniejszym piłkarzem Polski w okresie pierwszej wojny światowej. 
 – Co to wszystko znaczy? Za co jestem aresztowany? – zawołałem. 
 – Nie jesteś aresztowany – śmieje się Poznański – tylko widzisz, my tu w Piotrkowie organizujemy drużynę piłki nożnej i z nadchodzących transportów wyławiamy piłkarzy. Sierżant cię poznał jako gracza Cracovii i... przyprowadził do mnie. Chyba się cieszysz? będziemy razem kopać piłkę. Montuje się mocna drużyna!  
W ten sposób zwerbowano mnie do drużyny, z której później powstała Legia”. 

Nie znamy wyniku pierwszego meczu Legii w Piotrkowie, lecz w podaniach ustnych wśród piotrkowian przetrwała informacja, że żółto-czarne dziady tak jak na polu bitwy, tak i na boisku przegrały z kretesem.
(c)2018, All Rights Reserved