20 kwietnia 2014 
 Dziękujemy za wsparcie!!! Środki przekazane na Ukrainę, zakupiono za nie leki i koce. Nadal zbieramy na pomoc dla nowej Ukrainy, obecnie szczególnie na Krymie - przebywa tam nasz wolontariusz i wysłannik Robert, uczy języka polskiego, rozmawia o UE i Polsce, współpracuje z Victorem i Tamarą (byli w Piotrkowie w styczniu). Prosimy więc o dalsze wsparcie z hasłem "WOLNOSĆ NA MAJDANIE".
Wydarzenia nocy z 18 na 19 luty - zabici i ranni - chcesz pomóc - wesprzyj naszą akcję!!! Prosimy o wpłaty na konto:Fundacja NIEDALEKO, nr konta 86 2490 0005 0000 4520 5386 5675 (Alior Bank) z dopiskiem "Wolność na Majdanie!"
W dniach 16-18 stycznia przebywała w Piotrkowie Trybunalskim delegacja ukraińskich uniwersytetów, uczestników programu WITAJ. 

W tym czasie wprowadzono na Ukrainie w trybie poza-konstytucyjnym ustawy ograniczające wolność wypowiedzi i zgromadzeń (np.: 7 lat więzienia za 'obrazę' milicjanta). Niestety przewidywania naszych gości sprawdziły się w ostatnich dniach, społeczeństwo zaprotestowało ze wzmocnioną siłą... W dniu wczorajszym, prawdopodobnie snajperzy sił specjalnych, zastrzelili 4 osoby, ponad 300 zostało rannych... Wszyscy te wiadomości znamy! 

 W Radiu Piotrków wywiadu udzieliło w zeszły czwartek dwoje przedstawicieli Euro-Majdanu: Pan Anatol (Równe) i Pani Tamara (Sewastopol). Pan Anatol organizuje wyjazdy z Równego na Kijów od początku trwania EuroMajdanu, sam uczestniczy w Euromajdanie w Równym i pełni dyżury w Kijowie. Pani Tamara wspomaga z Sewastopola. (Anatol - pierwszy z lewej, Tamara - trzecia z lewej) W imieniu obywatelskich organizacji z Ukrainy prosimy o wsparcie - potrzebujemy środków na zakup leków i witamin oraz ciepłej odzieży. 

 Niestety na granicy służby konfiskują takie dary, potrzebujemy więc zakupić je na Ukrainie i dostarczyć do Kijowa. Zajmie się tym Pan Anatol z Równego. Szczególnie zwracamy się do mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego - partnerskiego miasta dla Równego! Prosimy o wpłaty na konto: Fundacja NIEDALEKO, nr konta 86 2490 0005 0000 4520 5386 5675 (Alior Bank) z dopiskiem "Wolność na Majdanie!"
(c)2018, All Rights Reserved